MENU

Aktualności - wszystkie

Opisy gonitw (6 lipca). Dwa rekordy toru!

Debiutanci uporali się z faworytem.

Zaraz po starcie wyłamał Tyl i został zatrzymany przed minięciem konstartera, co oznacza pozostanie na starcie. Spokojne tempo narzuciła Djonka Tersk, jednak na prostej odpadła. Na pierwszej pozycji znalazł się faworyzowany Grazian AS, którego w końcówce pokonały debiutujące Sange i Nain. Lepszy okazał się wysyłany przez Viktora Popova austriackiej hodowli Nain. Czwarta była Nezadacha, nieznacznie przed towarzyszką stajenną Miledi.

Naina, hodowli i własności Gestut Chat, trenuje Dorota Kałuba.

Za niewłaściwe użycie bata, dosiadający Miledi Anton Turgaev został ukarany przez KT grzywną wysokości 700 zł.

Dżerald wygrał pewnie

Nagroda Próbna. Dobrze ruszył Halifax, którego przy wyjściu na prostą zaatakowały Dżerald i Kaskaja. Po chwili Halifax odpadł, a wymieniona dwójka walczyła o zwycięstwo. W końcówce lepiej galopował dosiadany przez Antona Turgaeva Dżerald. Trzecie miejsce zajęła Izonia, a czwarte Shila.

Hodowcą i właścicielem trenowanego przez Macieja Jodłowskiego Dżeralda jest SK Widzów ? A. Tyszko.

Famer finiszowała późno, ale skutecznie

Stawka biegła mocno zgrupowana za dyktującą umiarkowane tempo Wilgą Fatą, która na prostej. Wtedy prowadzenie szybko objęła Norisha Bint Narew. Wydawało się, że zwycięży, jednak tuż przed celownikiem pokonała ją błyskotliwie finiszująca pod Viktorem Popovem Famer. Trzecie miejsce zajęła Ababy przed Nairobi Rose i Auzą.

Belgijskiej hodowli Famer jest własnością spółki 50 Dębów. Trenuje ją Dorota Kałuba.

Kievgrad lepszy od Indiana Kinga

Dobrze ruszył Indian King, za którym jak cień podążał Kievgrad. Netto od początku miał ogromną stratę do rywali. Na prostej rozegrała się walka o zwycięstwo. Zwycięsko wyszedł z niej atakujący po zewnętrznej pod Szczepanem Mazurem Kievgrad.

Irlandzkiej hodowli triumfator jest trenowany przez Adama Wyrzyka dla Millennium Stud.

Sambor uciekł Tama Bay?owi

Poprowadził Sambor, który na początku prostej odskoczył rywalom. Z grupy najlepiej finiszował Tampa Bay. W końcówce zaatakował rywala, jednak silnie wysyłany przez Antona Turgaeva Sambor nie dał się już pokonać. Trzeci był Mendeleev przed Keep The Promise.

Czteroletni Sambor, hodowli i własności Jacka Cukrowskiego, jest trenowany przez Józefa Siwonię.

Groton triumfuje w czwartym starcie

Wolno poprowadził Liwan, jednak na prostej nie potrafił przyspieszyć. Tymczasem o prowadzenie walczyły Harmonica i Scarsdale. Zapowiadało się, że faworyci rozegrają wyścig, ale polem rozpędzały się Groton z Emboralem, które pogodziły rywali. Nieznacznie lepszy okazał się dosiadany przez swojego trenera Emila Zaharieva Groton. Harmonica w walce o trzecie miejsce pokonała Scarsdale?a.

Współwłaścicielami zwycięzcy są Emil Zahariev i SK Michałów, stadnina, w której ogier się wychował.

Z powodu niedowagi jeźdźca Aleksandra Reznikova KT zdyskwalifikowała z 8. miejsca Liwana. Reznikov otrzymał karę zawieszenia licencji od 15 lipca do 3 sierpnia.

Vly Kossack pobił drugi rekord toru w tym roku!

Mimo ostatniej niespodziewaniej porażki, Vly Kossack był bitym faworytem. Poprowadził pod Stefano Murą mocnym tempem i na prostej utrzymywał przewagę nad konkurentami. Drugi biegł Syrus, ale w końcówce został pokonany jeszcze przez świetnie finiszującego po zewnętrznej Amulettiego. Ten ostatni do końca mocno naciskał faworyta, jednak bezskutecznie. Czwarte miejsce zajął Tollee Dust. Zawiódł Eris Al Nath, który zajął odległe miejsce, a dodatkowo został zdyskwalifikowany, ponieważ Mirosław Pilich nie wyważył się na 64 kg (został ukarany grzywną w wysokości 500 zł kary).

Urodzony w holenderskiej filii The Kossack Stud Vly Kossack jest własnością rosyjskiego trenera Murata Bairamkułova. Pięciolatek o 0,5 s poprawił przy okazji rekord toru na dystansie 1800 m, ustanowiony sześć lat temu przez Ghazallaha. Od soboty rekord ten wynosi 2?02,2?. Pod koniec kwietnia ogier poprawił rekord na dystansie o 200 m krótszym.

Snowywhite poprawił rekord z 57-letnia brodą

W świetnym stylu i kapitalnym czasie wygrał trenowany przez Adama Wyrzyka i dosiadany przez Szczepana Mazura Snowywhite.  Poprawił on  niepobity od 57 lat rekord Bluszcza o 0,5 s, uzyskując rezultat 1?10?! Drugie miejsce sensacyjnie zajął niedoceniany Daston przed klaczami Dark Diamond, Khloe i Akabą. Na starcie swoje szanse pogrzebał Andy Cullen, który wyłamał.

Właścicielami urodzonego w Irlandii triumfatora są Gabriela, Robert i Karolina Gorczycowie.